GenelSuriye Dostları

Macid el Macid olayını incelemek üzere İranlı bir heyet Lübnan’a gidiyor

İran Dışişleri Bakanı Zarif dün Beyrut’ta “İran’ın temel prensiplerinden biri komşu ülkeleriyle en iyi ilişkileri kurmaktır” dedi.

Bölgedeki bazı ülkelere gezi turuna çıkan Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif dün Beyrut havaalanında muhabirlerin sorularını cevaplandırırken, İran’la Lübnan ilişkileriyle ilgili olarak “Lübnan’la iyi ve kardeşçe bir ilişki halinde olmak İran için çok önemli bir husus. Lübnan işgalci İsrail karşısında durduğu sürece güçlü ve dirençli bir ülkedir” dedi.

Zarif ayrıca, Lübnan’da yapacağı görüşmelerin İran’la Lübnan arasındaki ilişkilerin bütün alanlarda güçlendirilmesine sebep olması temennisinde bulunarak “İran’ın temel prensiplerinden biri komşu ülkeleriyle en iyi ilişkileri kurmaktır” diye vurguladı.

Dışişleri Bakanı Zarif daha sonra bir başka soru üzerine, İranlı bir heyetin geçen hafta Lübnan’da öldüğü ilan edilen Suudi Arabistan uyruklu ve İran’ın Beyrut Büyükelçiliğine bombalı saldırıdan sorumlu teröristin son durumuyla ilgili ayrıntıları öğrenme amacıyla yakında Beyrut’u ziyaret edeceğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı