GenelSuriye Dostları

Mahmud Ez-Zehhar: Üçüncü intifada işgal güçlerini Batı Yaka’dan kovacak

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Mahmud Ez-Zehhar, Batı Yaka’da üçüncü intifadanın patlak vermesi halinde Gazze Şeridi’ndeki deneyimin aynısının yaşanacağını ve işgal güçlerinin Batı Yaka’dan kovulacağını söyledi.

Mahmud Ez-Zehhar, bugün (28 Şubat Perşembe) esir Arafat Ceradat’ın cezaevinde işkenceden ölümünü görüşmek üzere Filistin Parlamentosu’nda yapılan olağanüstü toplantıda Filistin Özerk Yönetimi’nden ve Filistin halkına karşı çifte standart uygulamakla suçladığı Avrupa Birliği’nden Filistinli esirleri kurtarmasını beklemediklerini, esirleri direnişin ve intifadanın özgürlüğe kavuşturacağını ifade etti.

Arap ve İslam ülkeleri parlamentolarını esirler davasını daha etkin bir şekilde gündeme getirmeye davet eden Ez-Zehhar, tüm çağrılara rağmen hiçbir şey yapmayan Avrupa ülkelerinin esirler konusunda bir şey yapmasının beklenmemesi gerektiğini dile getirdi.

Hamas lideri, Batı Yaka’da işgal güçleriyle yapılan güvenlik koordinasyonunun esirlerin gözaltına alınmalarının başlıca sebebi olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu