GenelSuriye Düşmanları

Mahmut Abbasa bağlı polis çeteleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar yaşandı

İşgal altındaki Batı Yaka’da El-Em’ari Mülteci Kampı’nda Siyonist Eshel Cezaevi’nde yatan Filistinli esirlere destek amacıyla düzenlenen barışçıl gösteriye Filistin Özerk Yönetimi güvenlik birimlerinin müdahale etmesi sonucu onlarca Filistinli yaralandı.

Siyonist Eshel Cezaevi’nde yatan Filistinli esirlerden çoğu El-Em’ari Mülteci Kampı’ndan olan yaklaşık 26 esir baskı ve işkencelere maruz kalmıştı.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, El-Em’ari Mülteci Kampı’ndaki çatışmalar esirlere destek gösterisine Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı polislerin müdahalesiyle patlak verdi.

Protesto gösterisi yapan Filistinli gençlerin Ramallah’ı Kudüs’e bağlayan yolu trafiğe kapatması üzerine gösteriye müdahale eden polislerin gençlerden yolu açmalarını istediği ve gençlerin de polisin bu talebini reddetmesi üzerine çatışmaların başladığı, polislerin ilk önce havaya ateş açtığı ve daha sonra da gerçek mermilerle gençlerin ayaklarına ateş ettiği bildirildi.

El-Em’ari Mülteci Kampı’nda yaşanan çatışmalar sırasında ana caddenin trafiğe kapatıldığı, trafik polislerinin araçları başka yollara yönlendirdiği ve Filistin Özerk Yönetimi güvenlik birimlerinin kamp bölgesini giriş-çıkışa kapattığı kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı