GenelSuriye Dostları

Malezya başbakanı Gazzelilere seslendi: Yalnız değilsiniz

Malezya Başbakanı Muhammed Necib Abdurrezzak, Gazze’ye gerçekleştirdiği ziyaretle ilgili Ramallah yönetiminin iddialarını reddederek, ziyaretinin Filistin halkına özgürlüğüne kavuşma yolunda destek olmak için ve insani amaçlarla gerçekleştiğini söyledi.

Muhammed Necib Abdürrezzak’a Han Yunus’taki El-Aksa Üniversitesi’nde düzenlenen törende fahri doktora verildi. Törende konuşan Malezya Başbakanı, “Anlaşılıyor ki, bazıları Gazze’yi ziyaret etmemden hoşnut değil. Fakat biz Gazze halkına desteğimizi ifade etmek için geldiğimizi vurguluyoruz ve Gazzelilere “Mücadelenizde yalnız değilsiniz” diyoruz” dedi.

Ramallah yönetimi, Malezya Başbakanı’nın Gazze’yi ziyaretini eleştirmiş ve ziyaretin Filistin’deki bölünmüşlüğü kökleştireceğini öne sürmüştü.

Filistinlilerin birlik hükümeti kurmalarını ümit ettiklerini dile getiren Muhammed Necib Abdürrezzak, “Birlik hükümetini kurmada sizi başarılı kılması için Allah’a dua ediyoruz. Çünkü biz Malezya’daki deneyimimizden biliyoruz ki birlik güç demektir” şeklinde konuştu.

El-Aksa Üniversitesi’nin takdim ettiği fahri doktorayı almaktan da büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Muhammed Necib Abdürrezzak, El-Aksa Üniversitesi öğrencilerine Malezya’da yüksek lisans okumaları için burs vereceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı