GenelSuriye Dostları

Malezya başbakanı’nın Filistin ziyareti hükümete ve politikalarına destek demektir

Filistinli analist Hani El-Besus, Malezya Başbakanı Muhammed Necib’in Gazze’yi ziyaretinin son derece önemli olduğunu, Filistin Hükümeti’nin siyasi tavrına destek anlamına geldiğini ve siyasi mesajlar içerdiğini söyledi.

El-Besus, Gazze’yi ziyaret eden Malezya heyetine Malezya Başbakanı’nın başkanlık ettiğine dikkat çekerek, ziyaretin Heniyye başkanlığındaki hükümetin siyasi tavrına ve işgale karşı direnişine destek olduğunu belirtti.

Necib’in ziyaretinin siyasetteki anlamının Heniyye başkanlığındaki hükümetin meşru hükümet olarak tanınması olduğunu ifade eden El-Besus, Malezya’nın Filistin halkının direnişini güçlendirecek bazı projeleri de finanse ettiğine dikkat çekti.

Malezya Başbakanı’nın Gazze ziyaretinin Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye açtığı savaşın ardından gelen diplomatik heyetlerin ziyaretlerini taçlandırdığını kaydeden El-Besus, Siyonist işgal rejimi Filistin halkına savaş açtıkça Filistin halkına ve direnişine desteğin arttığını ifade etti.

Filistinli analist, Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’nun Kudüs’te Burak Meydanı’nı kirlettiği günde Malezya Başbakanı’nın Gazze’ye ayak basmasının da özel bir anlamı olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı