GenelÖne ÇıkanlarSuriye Düşmanları

Mali’de teröre! karşı mücadele çağrısı yapanlar Suriye’de terörü destekliyor

Suriye, muhaliflerin Halep Üniversitesine düzenledikleri saldırının kınanması için BM’ye mektup yazdı.

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığı, muhaliflerin 15 Ocak’ta Halep Üniversitesine düzenlediği ve 82 kişinin hayatını kaybettiği saldırının kınanması için BM Genel Sekreteri ve BM Güvenlik Konseyine mektup yazdı.

Mektupta, üniversiteye düzenlenen saldırıda 82 kişinin öldüğü ve yüzlerce kişinin yaralandığı belirtilirken, ölen ve yaralananların arasında öğrencilerin yanı sıra üniversite yurdunda kalan “terör mağduru” sığınmacıların da olduğu kaydedildi.

Bu saldırının muhaliflerin eğitim ve öğretim kurumlarına dönük saldırılarının ilki olmadığı ifade edilen mektupta, bundan önce de 2362 okula saldırıldığı ve onlarca öğretmen ve öğrencinin öldürüldüğüne dikkat çekildi.

Suriye’nin her zaman “terörle mücadeleden” yana olduğunu ifade eden Bakanlık,Mali’de “teröre karşı mücadele çağrısı” yapan Batılı güçlerin Suriye’de teröre destek verdiğine dikkat çekti.

Bakanlık ayrıca, ülkedeki terör eylemlerinin Suriye devletini, vatandaşlarını savunma görevinden alıkoymayacağını ifade ederken, krizin çözümü için kapsamlı ulusal diyaloga dayalı siyasi programın da hayata geçirilmesi çabalarına devam edeceği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı