GenelSuriye Dostları

Maliki: El Anbar eyaletinde teröristlere karşı operasyonlar sürecek

Irak başbakanı Nuri el Maliki, el Anbar eyaletinde teröristlerin üslerini ortadan kaldırmaya dayalı operasyonların süreceğini bildirdi.

Maliki, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, polis ve ordu birliklerinin el’Anbar eyaletinde teröristlere karşı başlattıkları başarılı operasyonların bundan sonra da devam edeceğini ve teröristlerin bu eyalette kökünü kazıncaya kadar bu operasyonlardan geri adım atmalarının sözkonusu olmayacağını bildirdi.

Ordunun ülkenin birlik ve sebatını sağladığını belirten Maliki, el Anbar eyaletinde teröristlerin ortadan kalkacağına kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Maliki, hükümetin el’Anbar’da buhrana neden olan kişilerle asla müzakereye oturmayacağını bildirirken, hükümetin el’Anbar halkıyla görüşmeleri ise memnuniyetle karşılayacağını ve kimseye kanun dışına çıkmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

Irak başbakanı Maliki, bazı siyasi grupları el’Anbar’da mezhebi ihtilaf çıkarmakla suçladı.

Irak ordusunun 21 Aralık tarihinde el’Anbar eyaletinde teröristlere karşı başlattığı kapsamlı operasyonlarda devam ederken bu operasyonlarda teröristlerin ağır kayıp vermesi teröristlerin hamisi olan dış güçlerin de rahatsızlığına neden olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı