GenelIrak Gerçekleri

Maliki: Terörizmi kullanma politikası yenilgiye mahkumdur

Irak Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı, düşmanların bölgede kendi hedeflerini uygulamak için terörizmi kullanma politikalarının yenilgiye mahkum olduğunu belirtti.

İRİB haber ajansının verdiği habere göre, Irak Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Nuri Maliki bugün Tahran’da İran Nizam Maslahatını Belirleme Stratejik Araştırma Merkezi araştırmacıları arasında yaptığı konuşmada, bölge haritasını değiştirmek için terörizmi bir araç olarak kullanması ve Irak ve Suriye’de etnik kökenli duyguları kullanma politikasının yenilgiye uğramış olduğunu kaydetti.

Nuri Maliki, Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar gibi terörizmi destekleyen ülkelerin gelinen noktada kan kaybettiğini ve teröristlerin doğrudan saldırılarına maruz kaldığını ifade etti.

Irak’ın eski Başkanı, Rusya rolünün güçlenmesi, İran ve Rusya ilişkilerinin ABD başta olmak üzere Batı’nın bölgedeki rolünün zayıflamasına ve direniş cephesinin de yükselişe geçmesine sebep olduğunu kaydetti.

Maliki ayrıca, Halep’in işgalden kurtarılmasına işaretle, yakında Irak’ın Musul kentinin de IŞİD teröristlerinin işgalinden tamamen kurtarılacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu