GenelSuriye Düşmanları

Mansur Hadi’nin ailesi Aden’den kaçtı

Ensarullah’a bağlı Halk Komiteleri’nin güneydeki Aden kentine 15 kilometre mesafede oldukları bildirildi.

Fars haber ajansına demeç veren bir Ensarullah yetkilisi, Halk Komitelerinin ilerleyişi üzerine Mansur Hadi’nin ailesinin Aden’den ayrılarak Hadramut’a kaçtığını söyledi.

Ensarullah Hareketi Lideri Abdulmelik Husi, Cuma günü başkent Sana ve kuzeydeki Sada kentinde camileri hedef alan terörist saldırıların ardından teröre karşı seferberlik ilan etmiş ve Ensarullah’a bağlı Halk Komiteleri güney illerine doğru ilerlemeye başlamıştı.

Halk Komitelerinin Mansur Hadi’nin başkent Sana’dan kaçtıktan sonra gittiği Aden’e 15 kilometre mesafede olduğu belirtilirken, Hadi’nin oğlu Celal’in Dubai’ye kaçtığı diğer aile üyelerinin de Hadramut’tan Umman’a gideceği öne sürüldü.

El Meyadin televizyonu, Yemen ordusu ve Ensarullah’a bağlı Halk Komitelerinin Aden’in kuzeyinde bulunan Lihac kentindeki Labuz askeri üssünü kontrol altına aldığını belirtirken, Yemen News ise Hadi yanlısı milislerin üssü geri aldığını bildirdi.

Öte yandan Lihac kentindeki ABD tarafından kullanılan el-İnd hava üssü yakınlarında Ensarullah ve Yemen ordusu ile el-Kaide militanları ve Hadi yanlısı milislerin çatıştığı bildirildi.

Ensarullah’ın Şebva ile Ma’rib kentleri arasındaki ana yolu IŞİD ve Hadi yanlısı milislerden temizlediği ve IŞİD’e yardım yolunun kesildiği bildiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu