GenelSuriye Düşmanları

McCain ve Semir Caca, Suriye yönetimine karşı güç birliği mesajı verdi

Amerikan Başkanlık seçimi kampanyalarında Obama yönetimini Suriye konusunda beceriksizlikle suçlayan Cumhuriyetçiler, Suriye devriminde güç birliği için Lübnan’daki fitne odaklarıyla temaslara başladı.

Dün Katar’ın başkenti Doha’daki temaslarını tamamlayan Amerikalı Cumhuriyetçi Senatör John McCain, aynı gün Lübnan’ın başkenti Beyrut’a geçti.

Amerika’nın Beyrut Büyükelçisi Mora Connelly tarafından Refik Hariri Havaalanı’nda karşılanan McCain, başta Semir Caca olmak üzere 14 Mart İttifakı’nın üst düzey yöneticileriyle bir araya geldi.

Semir Ca’ca’nın liderliğini yaptığı Lübnan Güçleri Partisi’nin resmi web sayfasında yer alan habere göre Amerikalı Cumhuriyetçi Senatör John McCain, Lübnan Güçleri Lideri Semir Caca’yla bir araya geldi. Görüşmede başta Suriye olmak üzere Lübnan ve bölgedeki son gelişmelerin ele alındığı öğrenildi.

Görüşme sonrasında açıklama yapan Cumhuriyetçi Senatör McCain, “Suriye ve Lübnan halkını yakından ilgilendiren önemli meseleleri ele aldık. Her ikimiz de, süre uzadıkça el-Kaide gibi aşırılık yanlısı örgütlerin Suriye içerisindeki tesirinin artacağı konusunda görüş birliğine vardık. Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed, silahını Rusya’dan temin ediyorsa biz de Amerika olarak Özgür Suriye Ordusu’nu desteklemeliyiz. Biz, Özgür Suriye Ordusu ve muhalefet için güvenli bölge oluşturmalıyız. Böylece yaralılarını iyileştirsin, işlerini yoluna koysun, planlarını yapsın” dedi.

Amerika’nın Suriye’de özgürlük(!) için mücadele verenleri desteklemesi gerektiğini vurgulayan Senatör John McCain’in Beyrut’tan sonraki durağının Mısır’ın başkenti Kahire olacağı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı