GenelSuriye Dostları

Medya işbirliği İran’la Suriye’nin tarihi ilişkilerinin bir ifadesidir

Suriye Enformasyon Bakanı FHA Genel Müdürüyle görüşmesinde, İran’la Suriye arasında medya düzeyinde yapılan işbirliğin iki ülkenin tarihi ilişkilerinin bir ifadesi olduğunu vurguladı.

Suriye Enformasyon Bakanı Umran Ez Zabi, FHA Genel Müdürü Seyyid Nizameddin Musevi’yle görüşmesinde İran’la Suriye arasında medya işbirliği olmasının taşıdığı önemin altını çizerek, bu durumun iki ülke arasındaki tarihi ilişkilerin bir ifadesi olduğunu dile getird.

SANA haber ajansının bildirdiğine göre, Ez Zabi ayrıca iki ülkenin medya kuruluşları arasında ortak bir mekanizma oluşturulması ve oluşan bağlantılara süreklilik kazandırma gayesiyle eğitim atölyeleri kurulup görüşmelerin arttırılması gerektiğini vurguladı.

Suriye Enformasyon Bakanı Ez Zabi daha sonra başında bulunduğu Bakanlığın özellikle de mevcut hassas şartlarda İranlı basın yayın organlarıyla işbirliğinde bulunmaya hazır olduğunu ilan etti.

Fars Haber Ajansı (FHA) Genel Müdürü Musevi de bu ziyarette yaptığı konuşmada, FHA’nın Suriye gelişmeleri ve bu ülkeyle ilgili gerçekleri dünyanın 30 ülkesinde bulundurduğu Büroları aracılığıyla İran ve dünya halklarına aktarma niyetiyle çabalarının bir kısmını bu meseleye ayırdığını belirttti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu