Genel

Medya mensuplarının gücü ve kararlığı Suriye basınını yok etme planlarını başarısız kılacak

Suriye Gazeteciler Birliği Başkanı İlyas Murat, bugünkü terör saldırısında şehit düşenlere Allahtan rahmet dileyerek Suriye’ye komplo kuranların gerçeğin ve Suriye basınının sesini susturmada başarısız olmalarının onları doğrudan saldırıya yönelttiğini kaydetti.

Murat, “Bu saldırıyla medya organlarının gerçekleri duyurma ve ortaya çıkarma çalışmalarını baltalayabileceklerini sanıyorlar” diye belirterek medya mensupları ve gazetecilerimizin kararlılığı ve gücünün Suriye medyasını yok etme planlarını başarsızlığa uğratacağını ifade etti.

Gazeteciler Birliğinde iç ve dış olmak üzere iki yönde çalıştıklarını bildiren Murat, Arap Gazeteciler Birliğinin birkaç gün önce Arap Liginin Suriye uydu kanallarının yayını durdurma kararını kınayan bir bildiri yayınladığını ve bu kararı gözden geçirmesini talep ettiğini söyledi.

Gazeteciler Birliği Başkanı, birliğin Enformasyon Bakanlığı ve Suriye Ulusal Basın Konseyinin işbirliği ile Suriye’de yaşanan gerçekleri duyurmaya çalıştığına değinerek bugün yaşanan saldırının Suriye medya organları ve gazetecilerine yönelik saldırılar kapsamında geldiğinin altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı