GenelSuriye Dostları

Memurların grevi Batı Yaka’da Filistin Özerk Yönetimi kurumlarını felç etti

İşgal altındaki Batı Yaka’da memurların dün (16 Ocak Çarşamba) greve gitmeleri Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı kurumlarda ve bakanlıklarda çalışmaları felç etti.

El-Halil’in güneyindeki Dura beldesinden bir avukat yaptığı açıklamada, grev nedeniyle mahkemelerin çalışmalarının tamamen durduğunu ve vatandaşları yakından ilgilendiren birçok davanın görülemediğini söyledi.

Bu arada Batı Yaka’da eğitim ve öğretim müdürlükleri de grevden nasibini aldı. Filistin Özerk Yönetimi’nin ve Batı Yaka’daki Selam Feyyad hükümetinin politikalarını protesto amacıyla Memurlar Sendikası’nın yaptığı grev çağrısına uyan memurlar bugün işe gitmedi. Memurlar, maaşlarının ödenmesinin gecikmesini ve taleplerine kulak verilmemesini protesto etti.

Batı Yaka’da Filistin toplumunun birçok kesimi mali krizden ve Filistin Özerk Yönetimi’nin kötü idaresinden şikayetçi. Ticaret sektöründe adeta yaprak kıpırdamadığı ve yazılan çeklerin çoğunun karşılıksız çıkması nedeniyle alışverişlerde çek kabul edilmez hale gelindiği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı