Genel

Menar Gazetesi: Türkiye hükümeti tekere çomak sokuyor

Kudüslü Menar Gazetesi; Türkiye’deki AKP hükümetinin; Suriye’deki krize siyasi çözümü sağlama ve şiddete son verme süreci karşısında bölgedeki işbirlikçilerinin yanı sıra ABD ve İsrail’e hizmet eden edatlarıyla korkunç çalışmalarda bulunduğunu, sürecin tekerine çomak sokmak için her gayreti gösterdiğini belirtti.

‘Suriye’de Siyasi Çözümün Engellenmesi Amacıyla Korkunç Hareketlenmeler’ başlığı altında bugün yayınladığı makalesinde Kudüslü Gazete; Türkiye, Katar, Suudi Arabistan, Ürdün ve Mısır dışişleri bakanlarının geçen hafta Birleşik Arap Emirliklerinde bir araya gelmelerine ilaveten, Türkiye Başbakanı Receb Tayyib Erdoğan’ın son olarak ABD başkanı ile görüşmesinin, sınırlarını teröristlere açan ve onları barındırıp eğiten Ankara’nın tutumuna ışık tuttuğunu ifade etti.

Kudüslü Menar Gazetesi Ankara’nın; İsrail, Suudi Arabistan ve Katar şeyhliği ile işbirliği içinde Suriye’nin içinde bombalı terör eylemleri gerçekleştirmek için istihbarat cihazlarını seferber ettiğine dikkat çekti.

Erdoğan hükümetinin, Suriye Arap Ordusunun Suriye genelinde terör gruplarına karşı sağladığı üstün başarılar ve önemli ilerlemeler gölgesinde Türkiye’nin Suriye ile sınırları yakınlarında kanlı bombalı eylem planları uyguladığının altını çizen Gazete; bunlardan amacının sahte iddia ve kanıtlarla Suriye hükümetine baskı uygulamak olduğunu kaydetti.

Özel kaynaklardan naklen Menar Gazetesi; Erdoğan ve Arap eşkallerinin Suriye’yi düşürmede başarısız olması ardından her şekilde ve her yöntemde siyasi süreci engellemeye çalıştığının altını çizdi. Erdoğan’ın Libya senaryosunun Suriye’de tekrarlanması için hala fırsatın olduğu konusunda ABD’yi ikna etmek için çırpındığını kaydeden Gazete; Erdoğan’ın bunu Suriye’nin kuzeyinde terör gruplarını güçlendirme ve sözde meydanda dengeyi sağlama aracılığı ile yapmak istediğini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı