Genel

Mervan El-Kavasimi ve Ammar Ebu Ayşe Kimdir?

Siyonist işgal rejimi iç istihbarat birimi Şabak, Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde üç işgal askerinin kaçırılmasının arkasında Özgürlerin Vefası esir takası anlaşmasıyla serbest kalan Hamas mensubu Mervan El-Kavasimi ile Ammar Ebu Ayşe’nin olduğunu resmen duyurdu.

İşgal rejiminde yayınlanan Hareetz gazetesi, Şabak’ın askerlerin kaybolmasından üç gün sonra iki eski esirin de ortadan kaybolması ve bütün aramalara rağmen kendilerine ulaşılamaması üzerine bu kanaate vardığını yazdı.

İşgal rejimi istihbaratı ve askeri birimleri, iki eski esire ulaşılamaması üzerine yakınlarını gözaltına alıp sorgulamalarına rağmen kendilerini onlara ulaştırabilecek bir ipucu elde edemediler.

Gazete, 30 ve 32 yaşlarındaki iki eski esirin Hamas’ın askeri kanadına mensup aktif şahıslar olduklarını ve şimdiye kadar birkaç kez bu tür faaliyetleri nedeniyle hem işgal güçleri hem de Abbas güçleri tarafından gözaltına alındıklarını kaydetti.

1985 doğumlu olan Mervan El-Kavasimi dört sene önce Şabak tarafından tutuklanmış, El-Halil şehrinde Hamas adına askeri faaliyetler içinde olduğu suçlamasıyla hapsedilmiş ve 2012 yılındaki esir takasında serbest bırakılmıştı.

1981 doğumlu olan Ammar Ebu Ayşe ise ilk olarak 2005 yılında, daha sonra da 2007 yılında tutuklandı. 2005 yılında Siyonist işgal güçlerine el yapımı bomba atmaktan tutuklanınca babası da tutuklanmıştı.

2003 yılında işgal güçlerinin suikastı sonucu şehit olan Kassam Tugayları’nın büyük komutanlarından Abdullah El-Kavasimi’nin kardeşi olan Mervan El-Kavasimi El-Halil’de berberlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu