FilistinGenel

Mescidi Aksa Hatibi İsmail en-Nevahida, Filistinlilere brlik çağrısı yaptı

Bugün (14 Kasım) Mescidi Aksa’da Cuma hutbesi okuyan ve Cuma namazını kıldıran Şeyh İsmail en-Nevahida tüm Filistinlileri hep birlikte Allah’ın ipine sarılarak, işgalcinin saldırgan tutumu karşısında sözü ve safları birleştirmeye çağırdı.

Son dönemde yapılan açıklamalardan dolayı yine kine dayalı bölünmelerle, safların birleştirilmesine engel tutumlarla, karşılıklı suçlamalarla ve taşlamalarla karşı karşıya gelindiğine dikkat çeken Şeyh en-Nevahida, Filistin halkının tüm evlatlarının tek safta birleşmesi gerektiğini vurguladı.

Mescidi Aksa’nın hatibi bu tür açıklamaların ve tutumların Filistin halkının kendi mensuplarının birbirine darbeler vurması sonucunu doğuracağını oysa bütün gücüyle ve mensuplarıyla işgalci siyoniste yüklenmesi gerektiğini hatırlattı.

Şeyh en-Nevahida Filistin halkının bu bölünmelerin devam etmesini onaylamayacağını, bu halkın iradesini görmezden gelen bir tutumun da asla makul sayılamayacağını ifade etti.

Son dönemde özerk yönetim lideri Mahmud Abbas, Gazze’de Filistin İslâmî direnişinin kesin bir şekilde reddettiği ve arka planında siyonist işgal rejimiyle işbirliği içindeki karanlık unsurların yer aldığı tahmin edilen, bazı Fetih liderlerinin evlerinin ya da ofislerinin yakınlarına bombalar yerleştirilip patlatılması olaylarını bahane ederek Hamas’a sert eleştiriler ve asılsız suçlamalar içeren açıklamalarda bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu