GenelSuriye Dostları

Mihmanperest:Siyonist rejim,Suriye’de kimyasal silah kullanmak niyetindedir

Haaretz gazetesinde çıkan habere işaret eden İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Siyonist rejimin Suriye’de kimyasal silah kullanmak niyetinde olduğunu söyledi.

İran haber ajansı muhabirinin bildirdiğine göre, İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest bugün düzenlediği haftalık basın toplantısında yerli ve yabancı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kuveyt mahkemesi tarafından 4 İran vatandaşına mühabbet kararı verilmesi ile ilgili Mehr Haber Ajansı muhabirinin sorusuna Ramin Mihmanperest, 4 İran vatandaşı hakkında verilen bu kararın İran İslam Cumhuriyeti tarafından kesinlikle kabul edilmeyeceğini belirtti.

Mihmanperest, daha önce Kuveyt yetkilileri tarafından red edilen ve şimdi verilen bu kararın şaşırtıcı olduğunu konuşmasına ekleyerek,” Bölge ülkeleri bu gibi sahte oyunlara gelmemeli”dedi.

Vatandaşlar Hukuku Konvansiyonu’na üye bir ülke olan Kuveyt’in bugüne kadar İran’a bu kişilerle görüşmesini izin vermediğini dile getiren Mihmanperest, Kuveyt’in bu tutumundan vazgeçerek İran vatandaşlarını serbest bırakmasını ümit etti.

Suriye’deki silahlı grupların Beşaar Esad yönetimine yönelik kimyasal silah kullanmak istediği şekilde İsrailli Haaretz gazetesinde çıkan haber hususnda Mehr Ajansı muhabirinin sorusuna İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, “Bu haberin Siyonist bir gazetede çıkması, Siyonist rejimin Suriye’deki silahlı gruplara kimyasal silah vermek niyetinde olduğunu gösteriyor”diye konuştu.

Ramin Mihmanperest, Suriye’deki güveliksizliklerde Siyonist rejiminin parmağı açıkça ortada olduğunu konuşmasına ekledi.

Mihmanperest, Suriye’deki güvenliksizlik ortamından bir tek Siyonist rejimi faydalanacağnı kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı