SURİYE

Mikdad, Reisi Ve Abdullahiyan’ın Ölümü Üzerine Bakiri Kani’ye Taziye Mesajı Gönderdi

Suriye dışişleri Bakanı, İran Dışişleri Bakanı Vekili Ali Bakiri Kani’ye taziye mesajı gönderdi.

Mikdad mesajında, Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve arkadaşlarının seyahat ettikleri uçağın düşmesi sonrasında ölüm haberi almasından duyduğu üzüntüyü ve üzüntüyü dile getirdi.

Mikdad ayrıca, ”İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile kardeşim ve dostum Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve arkadaşlarının, içinde seyahat ettikleri uçağın düşmesi sonucu vefat haberini büyük bir üzüntüyle aldım” dedi.

Bakan Mikdad mesajında da, ”Size ve sizin aracılığınızla dost İran İslam Cumhuriyeti’nin liderliğine, hükümetine ve halkına, şehit ailelerine bu büyük kayıptan dolayı en içten taziyelerimi ve içten taziyelerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

İran’ın bu zorlu sınavın üstesinden gelme ve bölgesel ve uluslararası düzeyde güvenlik ve istikrarı artırma ve halkların haklı davalarını destekleme konusundaki önemli rolünü sürdürme becerisine olan güvenini dile getiren Mikdad, Bagheri Kani’ye merhum Bakan Abdullahian’ın izlediği yaklaşımı sürdürmesinde başarılar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu