SURİYE

Mikdad: Suriye Halkı, Reisi, Abdullahiyan Ve Yoldaşlarının Ölümü Nedeniyle İran Halkının Acısını Paylaşıyor

Suriye Dışişleri Bakanı, helikopter kazasında hayatını kaybeden Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Amir Abdullahian ve yoldaşlarının ölümü nedeniyle Suriye halkının İran halkının acısını paylaştığını doğruladı.

Mikdad bugün Mayadin TV ile yaptığı telefon görüşmesinde, ‘’Merhum İran cumhurbaşkanı, ülkesinin, kendisine dayatılan terörist savaşa karşı koymada Suriye’yi destekleme konusundaki istekliliğini her zaman vurguladı. Halkının kararlılığı ve lideri Sayın Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın kararlılığı sayesinde bu savaştaki zafere inandı’’ diyerek, Cumhurbaşkanı Esad’ın 2022’de Tahran’a yaptığı ziyaret ve Raisi’nin geçen yılın mayıs ayında Şam’a yaptığı ziyaretle iki ülke arasındaki stratejik ilişkilerin güçlendiğini kaydetti.

Bakan mikdad ayrıca, ‘’İki ülke arasındaki ilişkiler, İran’da İslam Devrimi’nin 1979’da kazandığı zaferden bu yana köklüdür ve bugün ve yarın da güçlü ve sağlam kalacaktır. İki ülke, ABD ve Batılı müttefiklerinin hegemonyasını ve ülkelerin iç işlerine karışmasını reddediyor, Filistin’in kendi davaları olduğu ve ırkçı Siyonist varlığın ortak düşman olduğu konusunda hemfikir’’ ifadelerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu