Genel

Mikdad: Türkiye yönetimi El-Kaide’yi destekliyor

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad, Türk medyası Ankara yönetimini teröristlere destek verdiği için terörü destekleyen ülkelerin listesine alması gerektiğini vurguladı.

Suriye’de bulunan FHA Genel Müdürü Seyyid Nizameddin Musevi, Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad’ı ziyaret etti.

Görüşmede İran ve Suriye’nin ortak ve stratejik amaçları ve direnişle ilgili tutumuna temas eden Mikdad, hali hazırda Irak’ın İran’a dayattığı savaşın bir kez daha Suriye’de tekrarlandığını, bu kez aynı ülkeler Suriye karşısına çıktığını, çünkü Suriye korsan İsrail’in önünde durduğunu belirtti.

Suriye’yi canları pahasına sonuna kadar savunacaklarını vurulayan Mikdad, Türk medyası Ankara yönetimini teröristlere destek verdiği için terörü destekleyen ülkelerin listesine alması gerektiğini ifade etti.

Görüşmede Musevi de Suriye’nin İran medyası ile işbirliği ve fitneye karşı direnişinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, FHA olarak Suriye olaylarını yakından takip ettiklerini ve kamuoyuna gerçekleri yansıtmaya çalıştıklarını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu