Genel

Mikdat: Suriye Arap ve Afrika devletleri ile diplomatik ilişkilere önem veriyor

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal el Mikdat;Devrim Gençliği Birliğinin çağrısıyla düzenlenen Arap Afrika Gençlik Birliği Konsey Toplantısına katılmak amacıyla Şam’da bulunan gençlik heyetlerini ile bir araya geldi.

Gençlik Heyetlerine Suriye’de siyasi ve saha durumlarının yanı sıra Suriye Arap Ordusunun Halep ve Şam’da teröre karşı kazandığı zaferlerin kriz sürecine olumlu yansımalarına ilişkin bir anlatım sunan Mikdat; Suriye’ye dayatılan terör savaşının temel sebebinin Suriye’nin başta Filistin davası olmak üzere bütün Arap davaları ile ilgili ulusalcı tutumları olduğunu belirtti.

Arap ve Afrika halklarının bugününü ve geleceğini tehdit eden Sömürgeci emellere karşı Arap – Afrika tutum birliğinin önemine dikkat çeken Mikdat; Suriye’nin, Arap ve Afrika halklarının kader birliği ışığında Afrika ülkeleri ile diplomatik ilişkilere büyük bir önem verdiğinin altını çizdi.

İçinde bulunduğumuz süreçte Arap ve Afrika gençliğinin terör ve tekfirci düşünceye karşı mücadelede büyük bir rolü bulunduğuna dikkat çeken Mikdat; Suriye krizine çözüm getirmeyi hedefleyen siyasi süreçte diplomasinin de büyük bir önem taşıdığını vurguladı.

Diğer taraftan gençlik heyetlerinin, Suriye direnişinin haklılığına inandığını ifade eden Gençlik Heyeti Başkanı Avdullah el Hüseyin, Suriye’nin terör ve radikalizme karşı mücadelesini güçlendirmek için Arap ve Afrika kamuoyunun desteğini birleştirmek gerektiğini belirtti.

Heyet Üyeleri Başkanı; ayrıca Arap ve Afrika devletleri gençliklerinin Suriye halkı ve gençliğinin bütün dünya halkları ve gençliği adına tekfirci teröre karşı sürdürdüğü mücadeleyi desteklediğini dile getirerek Suriye Arap Ordusunun ve destekçi bütün güçlerin teröre son vermek için harcadıkları bütün çabaları desteklediklerini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı