Genel

Mikdat: Suriye gelişmeleri, Türkiye’yi ilgilendirmez

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı, Türkiye hükümetinin Suriye halkı, bağımsızlığı ve egemenliğine saldırdığını, bu yüzden Türkiye’nin Suriye topraklarından çıkması gerektiğini ifade etti.
Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdat, Tasnim haber ajansına yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Suriye topraklarına askeri müdahalesi ve iki ülke ordusunun karşılaşma ihtimaline temasla, bir toprağı işgal eden, başka ülkelere saldırıp, onun egemenliğini ihlal eden kim olursa olsun, uluslararası kurallar uyarınca sorgulanması gerektiğini belirtti.
Mikdat, Suriye halkı ve hükümetinin kendi sorunlarını çözebileceğini, bunun Suriye içişlerine müdahale edenlerin muhatabı olduğunu belirtti.
ABD’nin başını çektiği koalisyonun teröristleri değil Suriye halkını bombaladığını belirten Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, ABD yönetiminin İran İslam Cumhuriyet’ne yönelik tehditlerinin hiçbir açıklama ve izahatı olmadığını belirterek, İran’ın terörizmle mücadele eden ilk ülkelerden olduğunu vurguladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı