FilistinGenel

Milletvekili Ez-Zearir: “Belediye seçimlerine katılmak milli bir görev”

İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi Filistinli milletvekili Basim Ez-Zearir, Filistinlerden Ekim ayında yapılacak belediye seçimlerinde oy kullanabilmek için seçmen kayıt merkezlerine giderek kayıt yaptırmalarını istedi.
Milletvekili Ez-Zearir, bugün (24 Temmuz Pazar) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Seçmen listelerinin güncellenmesinin ve seçmenlerin listelerde adlarının bulunduğundan emin olmalarının önemine dikkat çekildi.
Ez-Zearir, seçmen kayıtlarının güncellenmesi ve yeni kayıt işlemlerinin seçmen kayıt merkezlerinde 27 Temmuz’a kadar ve internet aracılığıyla yeni kayıt ve güncelleme işleminin ise 12 Ağustos’a kadar devam edeceğini açıkladı.
Belediye seçimlerine katılıp oy kullanmanın milli bir görev olduğuna işaret eden Ez-Zearir, seçimlerde adayların Filistin halkına hizmet için yarışacaklarını söyledi.
Filistinli gruplar ile Filistin Merkez Seçim Kurulu arasında seçimlerin sağlıklı yapılabilmesi için sağlanan anlaşmanın tarihi bir anlaşma ve Filistin’deki bölünmüşlük halinin sona erdirilmesi için önemli bir adım olduğuna işaret eden Ez-Zearir, bu nedenle seçimlerin başarıyla gerçekleştirilmesi için herkesin katkıda bulunmasını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu