GenelSuriye Dostları

Mişel Avn: Askeri denge Suriye ordusunun lehine

Lübnan Parlamentosunda Değişim ve Reform Grubu Başkanı Milletvekili Mişel Avn, siyasette mesafenin diğerlerinin içişlerine karışmama, Suriye’ye sızma, silah ve silahlı göndermeyi engellemekle koyulabileceğini söyledi.

Avn Âlem televizyonuna bugün verdiği mülakatta, Suriye-Lübnan sınırını kontrol altına almak gerektiğini belirterek iki ülke arasında ülkede istikrarı vurmayı hedefleyen unsurlarla çalışmayı engelleyen anlaşmalar bulunduğuna işaret etti.

Suriye’nin içişlerine müdahale eden Arap ülkelerinin Arap Ligi misakına aykırı davrandığını bildiren Avn, Suriye’nin demokratik bir düzene intikal etmeye hazır olduğunu, bununla birlikte diğer ülkelerin bu demokrasiden yoksun olduğunu kaydetti.

Milletvekili Avn, askeri dengenin devletine sadık olan ordunun lehine olduğuna dikkat çekerek ordunun durumları kolaylıkla kontrol altına alacağını, diğer yandan batının imkânsız olan rejimin düşmesi durumunda tekfirci bir rejimin yönetime ulaşacağının farkında olduğunu ifade etti.

Suriye’deki silahlı gruplara militan ve silah desteği veren herkesin savaşa ortak olduğunu vurgulayan Avn, Suriye’deki krizin sona yaklaştığına dikkat çekti.

Milletvekili Avn, Lübnanlıların kaçırılmasından Türkiye’yi sorumlu tutarak Türkiye’nin istemesi halinde topraklarında bulunmasalar bile kaçırılan Lübnanlı vatandaşların iadesini talep edebileceğini ve silahlı gruplara baskı yapabileceğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı