Genel

Mısır savunma bakanından, Mısır’ın parçalanması konusunda uyarı

Mısır savunma bakanı ülkede yaşanan siyasi çatışmaların ülkenin parçalanmasına sebep olacağı konusunda uyarıda bulundu.

Reuters’in bildirdiğine göre Mısır savunma bakanı Abdulfettah El-Sisi dün (Salı) yaptığı açıklamada Mısır krizinin çözümlenmesinden başarısız olunması ve siyasi güçlerin uygun bir girişimde bulunmamaları halinde olayların kötü sonuçlar doğurabileceği konusunda uyarıda bulundu.

El-Sisi ayrıca ülke yönetimi konusunda siyasi güçler arasında çatışmaların devam etmesi ile ülkenin parçalanma ihtimali ile karşı karşıya geleceği ve gelecek nesillerin de tehlikede olacağı konusunda uyarıda bulundu.

Mısır’ı siyasi, ekonomik, güvenlik ve sosyal sorunların ülkeyi ciddi şekilde tehdit ettiğine değinen savunma bakanı Abdulfettah El-Sisi hükümet kurumlarını zayıflatmaya yönelik çalışmaların çok tehlikeli olduğunu, ülkenin milli güvenliğine zarar vereceğini de sözlerine ekledi.

Bilindiği üzere Port Said’de bir futbol karşılaşmasında yaşanan katliamdan dolayı 21 kişinin idama mahkum edilmesi ardından cumartesinden itibaren Mısır kanlı çatışmalara sahne olmuş ve cumhurbaşkanı Mursi, Port Said, Suveyş ve İsmailiye’de olağan üstü hal ilan etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı