Genel

Mısır, Suriye’ye herhangi bir yabancı müdahaleye karşıyız

Mısır’ın Arap Ligindeki Daimi Temsilcisi Afifi Abdülvehhab; Suriye’nin içişlerine yönelik herhangi bir yabancı müdahaleye karşı ülkesinin tutumunu belirtti.

Abdülvehhab bugün yaptığı basın açıklamasında; Mısır’ın Suriye’de çalışmalarda bulunan Arap gözlemci heyetine 10 kişiyle katıldığını açıklayarak, heyet üyelerinin listesini Arap Ligine sunan ilk Arap ülkesi olduğunu ekledi.

Mısır’ın Suriye’deki krizin çözümünde Arap çoğunluğuyla aynı safta olduğunu ifade eden Abdülvehhab; Dışişleri Bakanı Muhammed Kamil Amro’nun diliyle krizin Arap çerçevesinde çözülmesini desteklediğini ve herhangi bir yabancı müdahaleye karşı olduğunu vurguladığına dikkat çekti. Abdülvehhab; ülkesinin aynı zamanda Suriye’ye yönelik her türlü askeri müdahaleye karşı olduğunu ifade ederek; çözüm yolunun Arap Ligi şemsiyesi altında yapılacak diyalogdan geçtiğini ifade etti.

Abdülvehhab; Mısır için şimdi öncelikli konuların şiddete son vermekle birlikte Suriye devletinin birliğini, egemenliğini, bağımsızlığını ve halkının gücünü korumakla birlikte bu halkın özgürlük ve reformlardaki taleplerini desteklemek olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı