Genel

Mısır’da Suriye muhalifi 11 terörist tutuklu olarak yargılanacaktır

Kahire’nin Nil Adalet Sarayındaki Başsavcılık bugün; 20 Mart Salı günü Suriye Büyükelçilik Binası ve Suriye Havayolları Şirketinin Kahire’deki ofisine saldırmaları sırasında güvenlik güçlerine saldırmakla birlikte kaosa neden olma, kamu ve özel mülkleri sabote etme suçlarıyla İstanbul Meclisine bağlı 11 şahısın tutuklu olarak yargılanmaları kararı aldı.

Suriye’nin Kahire’deki Büyükelçiliğinden bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada; muhalefeti temsil ettiklerini iddia eden, İstanbul Meclisine bağlı olarak malum körfez ülkelerinden finans alan bu kişilerin Mısır güvenlik elemanlarına saldırmaları ve yeniden sabotaj eylemlerinde bulunmaları nedeniyle tutuklandıklarını söyledi.

Kaynak; söz konusu kişilerin gerçekleştirdikleri eylemler arasında iki ay önce Suriye Büyükelçilik binasının birinci katını kundaklama, Suriye havayolları Şirketinin Kahire ofisine bir çok kez saldırma ve sabotaj etme, Kahire sokakları ve caddelerinde kaos ve anarşi gibi eylemler bulunduğunu söyledi.

Mısırlı ilgili otoritelerin bu saldırganlar hakkında her türlü yasal ve kanuni işlemi uygulayacağını belirttiğine işaret eden kaynak; Suriye Büyükelçiliği ve ona tabi yerlerin ihlal edilmesini menedeceğini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı