Genel

Mısır’da yaşanan olaylardan cumhurbaşkanı Muhammed Mursi sorumlu tutuldu

Güçlü Mısır Partisi Başkanı Abdulmenam Ebul Futuh, ülkede yaşanan olaylardan, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve bazı siyasi örgütleri sorumlu tuttu.

Mısır’da yayımlanan el-Yovmu’s-Sabi gazetesinin haberine göre Ebul Futuh, bugün yaptığı basın açıklamasında, Port Said olaylarından Cumhurbaşkanı Mursi ve bazı siyasi örgütlerin sorumlu olduğunu söyledi.

Ülkedeki siyasi krizin çözümü için Cumhurbaşkanı Mursi’den Hayrat Şatır, Hamdin Sabahi ve Muhammed Baradey’i ulusal diyaloga davet etmesi çağrısında bulunan Ebul Futuh “Mübarek rejiminin kalıntıları ve bölgesel güçler, Mısır’ın güvenliğiyle oynuyor, istikrar içerisinde yaşamasını istemiyor” dedi.

Mısır’daki 25 Ocak devriminin en önemli kazanımlarından birisinin “sivil gösteri düzenlemek” olduğunu belirten Ebul Futuh, kargaşa ve kaos çıkartmak isteyenlere fırsat verilmemesi için emniyet güçlerinin daha sorumlu hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Ebul Futuh “Emniyet güçlerinin görevi, tarafsız durmak değildir. Emniyet güçleri, gençleri ve gösterilerini korumakla görevlidir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı