Genel

Moskova: Amerika Suriye’ye saldırı için ortam hazırlıyor

Rusya dışişleri bakanlığı sözcüsü Washington’un Suriye’ye saldırmak için kamuoyunu hazırlamaya çalıştığını belirtti.

Russia Today’ın bildirdiğine göre Rusya dışişleri bakanlığı sözcüsü Maria Zakharova dün düzenlenen basın toplantısında Washington’un geniş yelpaze araçlarını kullanarak, dünya kamuoyunu Suriye’ye saldırı için hazırlamaya çalıştığını belirtti.
Zakharova Suriye’de gerginliklerin artmasından endişeli olduklarını belirterek, teröristlerin yoğunlukta olduğu ülkenin kuzey batı bölgesinde İdlib’de çatışmaların endişe verici olduğunu söyledi.
Teröristlere ve beyaz baretlilerin Suriye’de sahte kimyasal silah kullanılmasına dair senaryolarına yönelik gerçeklerin var olmasına rağmen söz konusu grupların İdlib’deki senaryoyu gerçekleştirmeye çalıştıkları hakkında uyarıda bulundu.
Rus diplomat ayrıca Amerika ve müttefiklerinin Suriye’deki teröristler için yoğun bir şekilde endişeli olduklarını ve teröristleri koruyarak Suriye’deki çatışmaları suni bir şekilde uzatmaya çalıştıklarını söyledi.
Amerika ve müttefikleri Suriye ordusunun İdlib’de kimyasal saldırı ihtimali konusunda ortam hazırlamaya çalışırken Rusya savunma bakanlığı detaylı bilgilerle teröristler ve batılı destekçilerinin bu bölgede kimyasal saldırı senaryosunu gerçekleştirmeye çalıştıklarını gözler önüne seriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu