Genel

Muaddamiye halkı bir kez daha Batı’nın yardımlarını reddetti

Şam kırsalının Muaddamiye el Şam Kasabası ahalisi bugün Batının Suriye halkının ticaretini yapmak için muhtelif insani terimler altında kullandığı ve politikleştirdiği uluslararası yardımların kasabalarına girmelerine izin vermedi.

Muaddamiye ahalisi Suriye devleti ve Suriye Arap Kızılayı Örgütünün görevlerini en iyi şekilde yerine getirdiklerini, gıda ve tüketim maddelerinden tüm ihtiyaçlarını temin ettiklerini belirtti.

Halk uzlaşmaları neticesinde kasaba ahalisinin yaralarını sarıp birbirleriyle kucaklaşmalarıyla kasabada durumların oldukça iyi bir hale geldiğini ifade eden ahali; her türlü gıda tüketim ve ilaçların kasabada büyük kolaylıkla temin edildiğini söyledi.

Ahali evlerine dönen halkın beraberlerinde getirdikleri gıda ve muhtelif tür tüketim maddelerinin yanı sıra günü birlik olarak kasabaya meyve, sebze ve muhtelif gıda maddeleri taşıyan araçların girdiğini ifade etti.

Muaddamiye’de halksal uzlaşma genel koordinatörü Hasan Ğandur Siyonist lobiden gelen yardımların kasabaya girmesinin mümkün olmadığını belirtirken, Suriye halkı ile ticaret yapılması için medyatik gösteri ve anlaşmalara gerek olmadığını söyledi.

Bu arada Batılı devletler ve medya kanalları zor durumda olan vatandaşların bu durumlarını fırsat olarak kullanmak amacıyla insani yardım verme karşılığında istedikleri gibi açıklamalar alma yada başka dayatmalarda bulunmaya çalışıyor.

Muaddamiye ahalisi daha önce de benzer bir şekilde gelen yardımların kasabalarına girmelerini engellemişlerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu