GenelYemen Gerçekleri

Muhammed Ali Husi: Lübnan planı tutmayan Suud, Yemen’e daha şiddetli saldırmaya başladı

Yemen Devrim Komitesi Lideri Muhammed Ali el-Husi, Suudi Arabistan’ın Lübnan senaryosunun başarılı olmadığını belirtti.

Tesnim Haber Ajansı – Yemen Devrim Komitesi Lideri Muhammed Ali el-Husi, Suudi Arabistan’ın Lübnan senaryosunun başarılı olmadığını belirterek; “Suudi Arabistan’ın Lübnan’da hazırladığı yemek için sevinen Amerika ve İsrail’in sevinci sona erdi” dedi.

Suudi Arabistan’ın Lübnan senaryosunun başarısızlığına delil olarak uluslararası baskıları ve Saad Hariri’nin aldığı konumdan geri çekilmesini gösteren el Husi, Lübnan halkını ve devletini Suudi Arabistan karşısında aldıkları zaferden dolayı tebrik ederek; “Yemen de kısa zaman içerisinde zafere ulaşacaktır” ifadesini kullandı.

Yemen Devrim Komitesi Lideri Muhammed Ali el-Husi, Suudi Arabistan ve BAE’nin Lübnan’da yenilgiye uğrayan maceraperestliklerinden sonra Yemen’e yönelik saldırılarını şiddetlendirmeye başladıklarını ifade etti.

Saad Hariri, Suudi Arabistan’dan yaptığı açıklamada beklenmedik bir şekilde Lübnan Başbakanlığından istifa ettiğini duyurmuştu.

Saad Hariri Suudi Arabistan kanalında yaptığı açıklamada; “İran’ın olduğu yerde fitne ve kaos vardır. İran Arap dünyasını yok etmeye çalışıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı