GenelSuriye Dostları

Muhammed Kevseri: Gerekirse ABD’li İHA’yı dünyaya gösteririz

İran Meclisi Savunma Komitesi Başkanı, gerek görüldüğü takdirde ABD’nin İran’da avlanan İHA’sının dünyaya gösterilebileceğini belirterek “Bu araç halen hiç zarar görmemiş bir halde” dedi.

İslami Şura Meclisi Tahran Milletvekili ve Savunma Komitesi Başkanı Muhammed Kevseri muhabirimizle konuşurken, İslam İnkılabı Muhafızları (Sipahiler) Ordusu Deniz Kuvvetleri’nin en son Amerikalı bir insansız hava aracını (İHA) İran semalarında avlama girişimine değinerek “Amerikalılar İran Silahlı Kuvvetleri’nin iktidar ve dikkat güçleri karşısında defalarca yenildiler. Yakalanan bu İHA da en son örnek” dedi.

Tahran Milletvekili Kevseri daha sonra “Amerikalılar tabi ki haysyetlerini koruma niyetiyle böyle bir avlanma olayını inkar etmekteler” ifadesini kullandı.

Meclis Savunma Komitesi Başkanı Kevseri ayrıca, ABD’nin bölgede hiçbir İHA’sını kaybetmediklerine dair iddiasına değinerek “Onların bu iddiası nasıl ispatlanabilir? ABD’nin kaç tane casus uçağı olduğunu kim biliyor ki?” derken “Biz gerek duyduğumuz takdirde yakalanan bu aracı dünyaya gösterebiliriz” diye ilave etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu