GenelSuriye Dostları

Muhsin Rızai: ABD ve Suudi Arabistan bölge ülkelerini parçalamaya çalışmaktadır

İran İslam Cumhuriyeti Nizamı Maslahatını Belirleme Konseyi Sekreteri Muhsin Rızai, ABD ve Suudi Arabistan’ın bölge ülkelerine yönelik komploları hakkında uyarıda bulundu.

Rızai bugün gazetecilere yaptığı açıklamada, bölge durumuyla ilgili olarak, ABD ve Suudi Arabistan’ın bölge ülkelerini parçalamaya çalıştığını ifade etti.

Rızai, Suriye’nin ikiye, Irak’ın üçe ve Yemen’in Kuzey ve Güney olmak üzere ikiye bölünmesi için Suudiler ve ABD’lilerin plan yaptığını ifade etti.

İran Nizamı Maslahatını Belirleme Konseyi Sekreteri, Suudi Arabistan’daki mevcut iktidarın, Suriye ve Yemen’i parçalama görevini üstlendiğini, ABD’nin da Irak’ı bölmeye çalıştığını kaydetti.

Rızai, Suudi yetkililer arasında yaşanan anlaşmazlıklara temasla, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Mukrin Bin Abdul-Aziz ve görevden alınan Dışişleri Bakanı Suud Faysal’ın Yemen’e saldırıya karşı çıkması ve Kral Selman Bin Abdul-Aziz’e resmi mektup göndermesinin, Yemen’le savaş konusunda, Suudi Arabistan yetkilileri arasında görüş birliğinin olmadığını gösterdiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı