GenelSuriye Dostları

Muhsin Rızai: Allah’ın lütfuyla Halep kurtulacaktır

İran İslam Nizamının Maslahatını Teşhis Kurulu Sekreteri, “İmam Ali Hamaney’in bana, Suriye’nin Halep şehrini kurtarma emri verdiğine dair çıkan söylentiler doğru değildir” dedi.

İran İslam Nizamının Maslahatını Teşhis Kurulu Sekreteri Muhsin Rızai, Şehit Komutan Muhammed Naziri’nin cenaze töreninde habercilerin sorularını yanıtladı.

Habercilerin, ‘acaba yabancı basında İmam Ali Hamaney’in size Halep’in Rif şehrini kurtarma emri verdiğine dair çıkan iddialar doğru mu? Sorusu üzerine verdiği yanıtta şunları söyledi: “Kesinlikle doğru değil. Ben kardeşlerimin hizmetindeyim ve bu yüzden, elimizden gelen her yardımı yapabilmek için askeri kıyafetler giydik. Han Tuman’da meydana gelen olay, uluslararası işbirliğinin bir sonucuydu. Bir grup Türkiyeli ve Arabistanlı general ateşkesi suiistimal edip, yoğun ateş altında ve birçok kayıp vererek Han Tuman’ı aldılar. Ama İnşallah Allah’ın izni ve lütfuyla onlara ağır bir ceza vererek Han Tuman’ı geri alacağız.”

Muhsin Rızai, ‘Halep ne zaman kurtarılır?’ sorusu üzerine de şunları söyledi: “Halep’i kurtarmak kolay bir iş değil, çünkü Halep, iki taraftan Türkiye topraklarına bağlı ve çok rahat bir şekilde bu iki taraftan Halep’e silah ve mühimmat getirerek, teröristleri destekliyorlar, ama Allah’ın lütfuyla Halep kurtulacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu