GenelSuriye Dostları

Muhsin Rızai: Amerika çöküş sürecindedir

İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme Kurumu sekreteri Muhsin Rızai, Trump’ın Büyük Amerika’ya dönülmesine dair şiarının gerçekleşmesinin imkansız olduğunu belirterek, yaşanan bu gelişmeler sürecinin Amerika’nın çöküşe gittiğini gösterdiğini söyledi.
Rızai, sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada, Trump’ın Amerika’yı yükseklere çıkartacağız yönündeki sloganının onu başkanlığa getirdiğini ama yaşanan gelişmeler ve gerçeklerin aksine Amerika’nın her alanda çöküşte olduğunu gösterdiğini söyledi.
Muhsin Rızai, başta Çin, Rusya ve İran gibi ülkelerin Amerika’nın siyasi, güvenlik ve iktisadi tehditlerine karşı durmalarına da işaretle; ”bu şartlarda Trump’ın iddialarının gerçekleşmesinin mümkün olmadığını” aksine yaşanan gelişmelerin Amerika’nın gittikçe küçüldüğünü gösterdiğini söyledi.
Muhsin Rızai, Amerika’nın İran aleyhindeki düşmanlığına da işaretle, İran’ın savaş gibi bir hedefinin olmadığını ama uluslararası gelişmelerden en fazla şekilde yararlanması ve ekonomisini güçlendirmesi gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı