GenelSuriye Dostları

Muhsin Rızai: Halep, direniş ve saldırganların son mücadele alanıdır

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Eski Komutanı Tümgeneral Muhsin Rızai, Haleb’in Türkiye ve Suudi Arabistan için onur meselesi sayıldığını hatırlatarak, bu kentin direniş ile saldırganların karşılaştığı son mücadele alanı olduğu için var güçleriyle oraya saldırdıklarını belirtti.

FHA’nın haberine göre General Rızai, instagram hesabı üzerinden yaptığı kısa bir açıklamada, Haleb’in durumuna temasla, tekfirci teröristlere nasıl silah, lojistik ve istihbarat desteği sağlandığını ifşa etti.

Tümgeneral Rızai, “silah, mühimmat, para ve gıda, Türkiye’nin İskenderun limanı ve güney sınırlarından, onlara ulaştırılıyor. Ayrıca, Arabistan ve Katar da gemiyle onlara yardım gönderiyor.” Açıklamasında bulundu.

Bazı haber kaynaklarının, son sıralarda özel savaş uzmanı olan bazı Türk, Suudi ve Amerikan generallerin tekfircilere katıldığını ve Han Toman saldırısını aslında onların yönettiğine dikkat çeken Rızai, Haleb’in Türkiye ve Suudi Arabistan için haysiyet konusu haline geldiği için var güçleriyle oraya müdahalede bulunduklarını, aslında Haleb’in direniş ve saldırganların karşılaştığı son mücadele alanı olduğunu belirtti.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Eski Genel Komutanı ayrıca, Suriye ordusunun sadece İranlı danışmanların yardımıyla direniş gösterdiğini, Suriye halkı, hükümeti ve direniş cephesinin muzaffer olacağını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı