GenelSuriye Dostları

Muhsin Rızai: IŞİD, Amerika tarafından yetiştirildi

İran nizamı maslahatını teşhis konseyi sekreteri, IŞİD’in Amerika tarafından yetiştirildiğini ve bumerang gibi Amerika ve müttefiklerine döneceğini belirtti.

İRNA’nın bildirdiğine göre İran nizamı maslahatını teşhis konseyi sekreteri Muhsin Rızai, çarşamba günü instagram sayfasında Amerika’nın bölgedeki müdahalesi ile ilgili olarak yazdığı notta, Amerika ve batının bölgede müdahale etmek için IŞİD’i kurduğunu, şimdi de bu terör grubunun ise kendi canlarının belası olduğunu yazdı.

Muhsin Rızai salı günü Belçika’nın başkenti Brüksel’de yaşanan terör saldırısı ile ilgili olarak, Amerika’nın son on yıllarda Arabistan ile birlikte Taliban grubunu, Pakistan ve Afganistan’da kendi siyasetlerini gerçekleştirmek için yetiştirdiğini el-Kaide adında gayrı meşru bir çocuğun doğduğunu, onun ise 11 Eylül olaylarını gerçekleştirdiğini yazdı.

Muhsin Rızai terörist grupları destekleme tecrübesinin ise bu sefer Suriye’de tekrarlandığını, cehalet, taassup ve paranın karışımı olan IŞİD’in ise bumerang gibi Amerika ve müttefiklerine döneceğini yazdı.

Salı günü Brüksel’de yaşanan terör saldırısında 34 kişi ölürken, en az 200 kişi de yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı