GenelSuriye Dostları

Muhsin Rızai: IŞİD siyonist İsrail’in güvenliğini temin ediyor

İran İslam Nizamı Maslahatlarını Belirleme Kurumu sekreteri Muhsin Rızai, tekfirci ve terörist grupların bölgede terör rejimi İsrail’in güvenliğini temin ettiklerini söyledi.

Rızai, bugün Kum kentinde Cuma namazı hutbesinden önce cemaate hitaben yaptığı konuşmada, IŞİD gibi tekfirci terör örgütlerinin, emperyalistlerin hizmetçisi olduklarını belirterek; bölgede aşırıcılık yanlısı grupların yayılmasının, İsrail’in işine geldiğini zira bu durumun ırkçı İsrail’in güvenliğini sağladığını söyledi.

Rızai, kadın, çocuk, yaşlı demeksizin suçsuz binlerce insanın öldürülmesi ve canlı canlı toplu mezarlara konmasının cahiliyet dönemine benzediğini belirterek, terörist grupların İslam adı altında cinayet işlediklerini ve bunların gerçekte yaptıklarının İslam’la irtibatının olmadığını ama cahiliyet döneminin bugün tekrarlandığının görüldüğünü söyledi.

Rızai, müslümanların düşmanların oyunlarına karşı uyanık olmaları gerektiğini belirterek; İran aleyhinde siyasi ve askeri olarak yenilgi alan düşmanların bugün İran’a ekonomik açıdan darbe indirmek ve İran’a diz çöktürmek için baskılarını arttırdıklarını söyledi.

Muhsin Rızai, düşmanın iktisadi savaşına karşı en iyi mücadelenin direniş ekonomisi olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı