GenelSuriye Dostları

Muhsin Rızai: Nükleer anlaşmanın yeniden gözden geçirilmesi Amerikalılar için zararlıdır

İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme Kurumu sekreteri Muhsin Rızai, ‘Eğer Trump nükleer anlaşmayı yeniden gözden geçirmeye çalışırsa öyle bir durumda İran’ın anlaşmanın hatalı yerlerini düzeltmek isteyeceğini’ söyledi.
Rızai, dün akşam İnstagram hesabından yaptığı kısa açıklamada, nükleer anlaşmanın muhtemelen yeniden gözden geçirilmesi halinde İran’ın nükleer yakıt ve zenginleştirmesini tamamlayacağını ve aynı zamanda başka ülkelerle de imzaladığı mevcut anlaşmanın sonuçlarından da istifade edeceğini söyledi.
Muhsin Rızai, açıklamasının devamında, ‘Eğer Trump, Amerika ve diğer ülkelerin nükleer anlaşmanın yürürlüğünü engellemeye çalışırsa kuşkusuz İran İslam Cumhuriyeti de bunu telafi edecek bir girişimde bulunacaktır’ dedi.
Rızai, nükleer anlaşma KOEP’in yeniden gözden geçirilmesi Amerika’yı büyük sorunla karşı karşıya getireceği uyarısında bulundu.
Trump, seçim çalışmaları sırasında nükleer anlaşmayı yırtacağını bildirmiş ve daha sonraları da nükleer anlaşmanın yeniden gözden geçirilmeye ihtiyacı olduğunu söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı