FilistinGenel

Nablus’ta Şaaf katliamına tepkili gençler bir yerleşimcinin ölümüne neden oldu

Gazze’de dün gece (12 Temmuz Cumartesi) siyonist işgal güçlerinin cami cemaatinin teravih namazından çıktığı sırada el-Harameyn Camisi’ni ve bitişiğinde yer alan el-Bataş ailesine ait evi hedef alarak gerçekleştirdikleri korkunç katliam Batı Yaka’da da Filistinli gençlerin sert tepkisine neden oldu. Nablus’ta katliama tepki gösteren gençlerin bir ana yolu taşlarla kapatmaları bir yahudi yerleşimcinin aracıyla çarparak takla atmasına ve bu yüzden hayatını kaybetmesine neden oldu.

Kaynaklara göre Gazze’nin Şaaf bölgesindeki korkunç katliama tepki gösteren gençler gece yarısından sonra Nablus – Eriha yolunu taşlarla kapattı. Hızla gelen bir yahudi yerleşimcinin taşlarla oluşturan barikata çarpması da aracının üç kez takla atmasına neden oldu. Bu yüzden ağır yaralanan yerleşimciye gençlerin de hiddetle saldırmaları hayatını kaybetmesine yol açtı.

Olay üzerine işgal güçleri birkaç kurtarma aracı, ambulans ve askeri jeeplerle olay yerine gelerek geniş çaplı çalışma başlattılar. Ancak barikatı hazırlayan gençleri bulmak amacıyla başlattıkları çalışmalarda haberin hazırlandığı vakte kadar herhangi bir sonuç elde edemedikleri ifade edildi.

Bu olayla birlikte Nablus’ta gösterilen tepkiler yüzünden işgalcilerden son iki gün içinde öldürülenlerin sayısının iki olduğu ifade edildi. Nablus şehrinin batısında Cuma günü sabahı bir askeri jeepen yuvarlanması sonucu bir asker ölmüş, iki asker de yaralanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu