GenelSuriye Dostları

Naim Kasım: Şeyn Nemr’in kanı zulüm saraylarını yıkacak

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, Arabistanlı meşhur din alimi Şeyh Nemr Bakır en-Nemr’in şehadet yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törende bir konuşma yaparak, Şehid Nemr’in kanının baki kalacağını ve istikbar ve zulüm saraylarını yıkacağını bildirdi.

Lübnan el-Ahd internet sitesinin bildirdiğine göre Seyyid Hasan Nasrallah’ın yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Şeyh Nemr’in kesinlikle hiç bir zulüm ve adaletsizliğe boyun eğmediğini bildirerek, Nemr’in kendi şehadetiyle zafer elde ettiğini ve Suudi rejiminin onu şehid etmekle kendisi için ebedi bir zille ve yenilgi aldığını söyledi.

Vahhabiyetin dünyaya yayılması amacıyla Suudi rejiminin girişimlerini hatırlatan Şeyh Naim Kasım, İslam düşmanlarının bu amaçla Avrupa ve Amerika’da 84 milyar dolar masrafta bulunduklarını ve halklara saptırılmış bir İslam’ı tanıtmak istediklerini, ama bu komplolarında başarısız kaldıklarını söyledi.

Suudi rejiminin kendi oluşturduğu terör bataklığında bir gün kendisinin de boğulacağını belirten Şeyh Kasım, Arabistan sonunda tekfiri terörizmi desteklemenin ağır bedelini ödeyeceğini ve kendi yetiştirdiği teröristlerin şerrinden kurtulmayacağını bildirdi.

Arabistan’ın iki yılı aşkın bir süre içinde Lübnan’da cumhurbaşkanının seçilmesine engel teşkil ettiğini belirten Şeyh Naim Kasım, Arabistan’ın Lübnan’ın içişlerine müdahalesini sürdürdüğü müddetçe bu ülkenin istikrara kavuşamayacağını söyledi.

Şeyh Nemr Bager en-Nemr 2 Ocak 2016 tarihinde Suudi rejimini eleştirdiği gerekçesiyle idam edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı