GenelSuriye DostlarıSuriye Düşmanları

Nakavi: Dünya Amerika’da insan haklarının çiğnenmesinden kaygılı

İran İslami şura meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyon sözcüsü Seyyid Hüseyin Nakavi Hüseyni, dünya toplumunun Amerika’da insan haklarının çiğnenmesinden dolayı kaygılı olduğunu bildirdi.

Hüseyni, İRNA’ya verdiği demeçte, Amerika’da insan haklarının çiğnenmesi konusunda yayınlanan verilerin kaygı verici boyutta olduğunu belirterek, BM insan hakları şurası raporlarına göre, Amerika’da, başta cezaevlerinde tutuklulara yönelik işkenceler, halkın evlerine saldırı ve eşyalarına el konulması, tutuklanmaları, kanunların hiçe sayılarak zanlıların sorgulanması gibi ihlallerin Amerika’da artık sıradan işler olduğunun görüldüğünü belirterek bu duruma karşı tepki gösterilmesi gerektiğini bildirdi.

Hüseyni, BM insan hakları konseyinin Amerika ve batılı ülkelerde insan hakları konusunda ilk kez yayınladığı raporun dikkat çekici olduğunu zira bu ülkelerde insan haklarının kaygı verici olduğunu bizzat bildirdiğini dile getirdi. İranlı yetkili, insan haklarından dem vuran batılı ülkelerin insan hakları ihlallerini en fazla işleyen ülkeler olduğunu ama bunların insan hakları kavramını şom emelleri için kullandıklarını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı