GenelSuriye Dostları

Nasrallah: Müslümanlara saldırı ve İslam Peygamberine hakaret planlı bir komplodur

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri, bugün yüce İslam peygamberi Hz. Muhammed sav.in kişiliğine, onun davetine ve İslam’a yönelik çok planlı bir saldırı ve komplonun mevcut olduğunu bildirdi.

İRNA’nın bildirdiğine göre Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta, Hizbullah’ın, Mevlit Kandili ve Vahdet haftası dolayısıyla düzenlediği etkinlikte konuşan Seyyid Hasan Nasrullah, “Kur’anı Kerim bizleri konuşma ve diyaloga davet etmiştir, ama kutsallarla ilgili hakaret ve küfür hiç kimse tarafından kabul edilemez” dedi.

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri, bu gibi uygunsuz girişimler karşısında kendi muhalefetimizi ortaya koymamız gerektiğini hatırlattı.

Günümüzde Allah Resulüne karşı bir takım yersiz yakıştırmaların adaletsizce yapıldığını, bunun için bu çirkin saldırılara gereken cevabın verilmesi ve o yüce şahsiyetin tüm dünyaya olduğu gibi tanıtılmasının şart olduğunu hatırlatan Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Nasrallah, Müslümanlarla Hıristiyanlar arasında ve hatta İslam mezhepleri arasında fitnecilik çıkarmak isteyen düşmanların bu komploların arkasında olduklarını söyledi.

Nasrallah, Arap dünyasındaki sorunlara diyalog yoluyla çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

Yemen, Bahreyn, Tunus, Mısır ve Irak’taki mevcut gelişmeler için ‘diyalogdan başka çözüm yok’ diyen Nasrallah, ‘Suriye krizi de ancak diyalog yoluyla çözülebilir’ ifadesini kullandı.

Hizbullah lideri Nasrallah, şöyle konuştu:

‘İsrail ve Batı’ya kendimizi izletmek yerine bize düşen, sorunlarımızı çatışmadan uzak bir şekilde çözüme kavuşturmaktır. Lübnan, bölgedeki krizden en çok yara alacak ülke olabilir. Bu krizlerle nasıl mücadele edeceğimizi bilmeliyiz. Savaşların çoğu siyasi nedenlerle oluyor. Bölgede Sünni-Şii çatışması olduğu yönündeki iddialar ise asılsızdır.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı