GenelSuriye Dostları

Nasrullah: Direnişin gücü her geçen gün artıyor

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, şehit komutanları anma törenine katıldığı video konferansında yaptığı konuşmada, direnişin gücünün her geçen gün arttığını belirterek, ”şehit komutanların mirasları ve bizim gücümüzün şifresi ve bu yol devam edecek’ dedi.

Nasrullah, ABD ve siyonist İsrail’in geçtiğimiz yıllar içinde istedikleri her şeyi yaptıklarını belirterek, ‘ABD ve İsrail’e karşı direniş dengeleri elinde tuttuğunu göstermiştir ve direnişin gücü maddiyatın ötesinde inanç ve iradedir. Lazım olduğu sürece düşmana karşı direnmeye devam edeceğiz’ dedi.

Nasrullah, İran’da İslam inkılabının 40. zafer yıldönümünü yürüyüşlerine onmilyonlarca insanın katılmasına da temasla, İran’ın bu durumunun her zamandan daha güçlü olduğunu ve İran’ın tehditler ve yaptırımlara karşı cevap verdiğini ve halkın katılımının da İran inkılabının başarısının göstergesidir’ dedi.

Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, “Varşova’da Netanyahu’yu desteklemek ve İran’ı kuşatmak için bir araya geldiler. Onlar direniş güçlerini hedef alıyorlar, ama bu konu bizi endişelendirmiyor. Bugün biz daha iyi bir konumdayız. Bu zirvenin birinci amacı Filistin meselesini unutturmak ve İran karşıtı faaliyetlerle diğer ülkelerin İsrail’le ilişkilerini normalleştirmeye çalışmaktır” değerlendirmesini yaptı.

Nasrullah, Amerikalı yetkililerin Venezuela’da Hizbullah’ın teşkilatları olduğunu yönündeki iddialarının yalan ve mesnetsiz olduğunu kaydederek, “Amerika’nın zorbalığına karşı Venezuela ile dayanışma içerisindeyiz. Fakat Hizbullah’ın Venezuela’da ya da Latin Amerika’daki varlığı yönündeki iddialar gülünçtür. Hizbullah’ın yurt dışında teşkilatları yok” ifadelerini kullandı.

Seyyid Hasan Nasrullah, “Siyonistlerin güney Lübnan’a girebilmeleriyle ilgili tartışmalarının hiçbir değeri yok. Onlar kendi ordularına güvenmiyorlar. Siyonistler, Hizbullah’ın El-Celil’e girmesinden korkuyorlar. Biz, İsrail karşısında güçlüyüz. Hizbullah, El-Celil’e girebilir. Ancak Siyonistler ordularının Lübnan’a girebileceğinden emin değiller. Bu büyük bir gelişme. İsrail, 2006 ve 2014 yıllarında ağır yenilgilere uğradı” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu