GenelSuriye Dostları

Nasrullah İran’ın direnişe verdiği desteği övdü

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İran’ın direnişe verdiği desteği överken, siyonist İsrail’in direniş cephesine darbe indirmek için Suriye’deki buhranı kışkırtmaya çalıştığını ama direniş cephesinin bu zamana kadar siyonist İsrail ve hamilerinin komplolarını etkisiz hale getirdiğini söyledi.

Fars haber ajansının bildirdiğine göre, Lübnan’da Hizbullah genel sekreteri ile görüşen İran cumhurbaşkanı yardımcısı Muhammed Rıza Mir Taceddini, Nasrullah’la son gelişmeleri masaya yatırdılar.

Sözkonusu görüşmeye İran’ın Lübnan büyükelçisi Gazanfer Ruknabadi de katılırken, İranlı yetkililer, siyonist İsrail’in Suriye saldırısını kınamanın yanı sıra her zaman Filistin ve Suriye halkının ve direnişinin yanında olmayı sürdüreceğini bildirdiler.

İran cumhurbaşkanı yardımcısı, Suriye sorununun Suriye halkının kararıyla çözüleceğine inandıklarını belirtirken, siyonist İsrail, Amerika ve müttefiklerinin Suriye halkına kendi şom planlarını dayatmaya çalıştıklarını ama başaramayacaklarını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu