GenelSuriye Dostları

Nasrullah: Irkçı İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesi münafıklığın perdesini kaldırıyor

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, dün yaptığı konuşmada, Arap ülkelerinin İsrail ile ilişkilerini normalleştirmelerinin, onların iğrenç çehrelerindeki maske ve münafıklıklarının gün yüzüne çıkmasına vesile olduğunu söyledi.

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, dün Beyrut’un güneyinde “Şehit Günü” münasebetiyle düzenlenen merasime video konferansıyla katılırken yaptığı konuşmada, terör rejimi İsrail ile ilişkilerin normalleştirilmesini kınayarak, İslam ve Arap halklarını işgalci rejimi resmiyete tanımamaya davet etti.

Nasrullah, direniş yolunu, geleceği belirleyen, kesin ve güçlü bir yol olarak nitelerken, bu zamana kadar direniş sayesinde terör rejimine karşı önemli kazanımlar elde ettiğini söyledi ve ”şehitlerin kanı ve ‘ordu, millet ve direniş’ üçlüsü, terör rejiminin Lübnan’a saldırmaya cesaret etmesine engel olmuştur’ dedi.

Nasrullah, ırkçı İsrail rejiminin yüzlerce Filistin operasyonunu engellediğini ama halen direnişin devam ettiğini ve bu durumun da Filistin direnişinin ruhunu gösterdiğini belirterek, Gazze halkı, “geri dönüş hakkı”nı ve fedakarlıklarını sürdürerek Siyonist rejime itaat etmediklerini açık bir şekilde ortaya koyduğunu bildirdi.

Nasrullah, Suudi rejimi tarafından öldürülen gazeteci yazar Cemal Kaşıkçı’nın vahşi bir şekilde öldürülmesi karşısında dünyanın şaşkınlık yaşadığını, ama bu rejimin Yemen’deki cinayetleri karşısında şaşırmadığının çelişkili olduğunu, zira halihazırda Suudi rejiminin saldırılarından dolayı 14 milyon Yemenlinin açlık tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu buna rağmen batılı ülkelerden hiç bir tepkinin gelmediğini söyledi.

Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, Yemen halkının direnişi sayesinde Suudi, BAE ve Amerika ittifakının Yemen savaşında yenilgiye uğradığını söyledi.

Nasrullah, ırkçı İsrail’in Lübnan’a yönelik muhtemel saldırısına da temasla, “Netanyahu her geçen gün daha çok güç peşinde olurken bizim güçsüz olmamızı istiyor. Düşman baskıyı arttırmakla füze gücümüze odaklanıyor. Ancak şunu bilmelidirler ki baskılara ve yaptırımlara boyun eğmeyeceğiz. Ülkemizi sonuna kadar savunacağız ve Lübnan’a yönelik her türlü saldırıya çok sert karşılık vereceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu