Suriye Dostları

Nasrullah: Sabrın sonucu zaferdir

Lübnan Hizbullah genel sekreteri dün mübarek Ramazan ayı nedeni ile yaptığı konuşmada, bu bereketli ayın rivayetlere göre sabır ayı olduğuna işaretle, “sabırdan söz etmek aslında maneviyat ve ruhi konulardan konuşmaktır” dedi.

Seyyid Hasan Nasrullah sabrın yüce Allah nezdinde en büyük faziletlerden olduğuna işaretle, “Allah’ın sabredenleri sevdiğini” söyledi.
Lübnan Hizbullah genel sekreteri, ayrıca tüm hayat sürecinde sabr etmek gerektiğini, insanın günah, müsibet, hastalık, savaş, mütecavizlerin saldırısı ve şahsi hayatta sabırlı olması gerektiğini ifade etti.
Nasrullah kıyamet gününde sabretmek için büyük sevab olduğuna işaretle, yüce Allah’ın sabredenlere cennet vaddetiğini belirtti ve sabrın bereketlerinden ilahi hidayet, zafer, ilim, güvenlik, huzur ve öfkeyi yatıştırmak olduğunu sabırlı olmamak ve öfke sonucunun da yenilgi, toplum ve ülkenin dağılması gibi sonuçları olduğunu söyledi.
Lübnan Hizbullah genel sekreteri ayrıca bir Mayıs işçi bayramını da tebrik ederek siyasi meseleler konusunda pazartesi günü konuşacağını da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu