GenelSuriye Dostları

NATO’dan silah almak caiz diyenler İrandan alınan silahlara nasıl karışabilirler

Filistin el Yevm televizyonunda özel yayına katılan Şallah, Filistin direnişine destek sağlayan İran İslam Cumhuriyetine minnettar olduklarını belirterek “direnişe destek sağlayanları teşekkür etmeyi bir borç biliyoruz. İnsanlara teşekkür etmesini bilmeyenler Allah’a da şükretmesini bilemezler” dedi.

Bölgede birtakım güçlerin Müslümanlar arasında İran düşmanlığı icad etmeye çalıştığına dikkat çeken Şallah, Filistin direnişinin İran İslam Cumhuriyeti ile olan bağına tepki gösteren bir takım çevrelere de anlamlı bir cevap verdi:

“Bazı alimler yaşanan zulüm ve baskılar karşısında NATO’dan silah desteği almayı caiz görüyorlar da, siyonist işgal rejimine karşı İran İslam devletinden alınan desteği hangi din, hangi fıkıh, hangi mantık ve hangi akla sığdırabiliyorlar?”

Direnişin silah ve direniş gücüyle siyonist rejimi geri püskürttüklerini belirten Şallah, “direnişin kazandığı bu büyük zaferin değerinin düşürülmesine müsaade etmeyeceğiz. Siyonist rejimle yapılan bu savaşta İsrail’in belirlediği hedefler ve yaptığı saldırı büyüktü. Buna karşın direniş de Tel Aviv’i hedef alarak İsrail’i geri püskürttü” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı