GenelSuriye Dostları

NATO’nun bölge işlerine karışması sorunları arttırıyor

İran Meclis Başkanı, Tahran’la Ankara arasındaki ekonomik ilişkileri çok yüksek düzeyde diye tanımlayıp, Türk topraklarına Patriotlar yerleştirilmesini bölgenin zararına bir girişim olarak değerlendirdi.

İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani “El Alem” haber kanalına verdiği röportajda Tahran’la Ankara arasındaki ilişkileri değerlendirirken “Bizim Türkiye’yle olan ekonomik ilişkilerimiz çok yüksek düzeyde. İslami İran komşu ve diğer Müslüman ülkelerle dostane ilişkiler içerisinde. Tabi aramızda görüş farklılığı olabilir. Ama bu düşmanlık demek değildir” dedi.

Laricani daha sonra şöyle konuştu: “Biz Filistin davası konusunda da birçok ülkeyle görüş farklılığı içerisindeyiz. Filistin konusunda biz Direnişe inanıyoruz, ama bazı ülkeler farklı düşünüyorlar. Bu bizim birbirimize düşman olduğumuzu göstermiyor. Biz İslam ümmeti ve onun menfaatlerine inanıyoruz.”

Meclis Başkanı Laricani, Türkiye topraklarına Patriot füzeleri yerleştirlmesiyle ilgili bir soru üzerine “Bu füzelerin yerleştirilmesi Türkiye ve bölgenin zararına bir girişim. NATO’nun bölge konularına karışması aslında bölge sorunlarının artmasına yol açıyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı