GenelÖne ÇıkanlarSuriye Düşmanları

NATO’nun Suriye sınırına Patriotları yerleştirmesinin yıkım amacı taşıdığı ortaya çıktı

Türkiye’ye yerleştirilecek olan NATO Patriot füzelerinin saldırı amaçlı olup NATO’nun Suriye’yi yıkım amacını taşıdığı ortaya çıktı.

Siyonistlerin güdümündeki Washington Enstitüsü’nde ABD’nin Suriye politikaları yönetmenlerinden Andrew J. Tabler, enstitüde sunduğu 17 Ocak 2013 tarihli “A syria Strategy for Obama” (Obama için Bir Suriye Stratejisi) başlıklı tebliğinde, “three bold steps to hasten the end of Assad’s regime” (Esad rejiminin yıkılmasını hızlandırmak için atılacak üç keskin adım) alt başlığında Obama yönetiminin acilen yapması gerekenleri sıralarken şu çağrıda bulunuyor:

“İlk olarak Washignton Patriot füze bataryalarını saldırı amacıyla Suriye rejimine karşı kullanmalı, Suriye’nin SCUD ve Fatih 110 füzelerine karşı Suriye’nin Türkiye ve Ürdün sınırlarında konuşlandırmalıdır. Şu anda Türkiye’nin güneyinde yerleştirilmesi kararlaştırılan bu füzeler Türkiye’nin Kilis kentinden Suriye’nin en büyük kenti Halep’e kadar 50 millik bir güvenlik alanı oluşturabilir. Bu durum Suriye’deki muhaliflerinin Esad rejimine karşı savaşlarını sürdürebilmek için hayati bir güvenlik alanları oluşturacaktır.”

Andrew J. Tabler’in sunduğu bu tebliğden, Patriot füzelerinin Türkiye’ye saldırı (in an offensive capacity) amaçlı konuşlandırılmış olup Amerika’nın Suriye’ye yönelik yıkım amacını taşıdığı açıkça görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı